Müşterilerinizi kurban etmeyin.

RSA

3-D Secure, Mastercard, American Express, Visa ve JCB International tarafından benimsenen ve çevrimiçi ödemelere başka bir koruma katmanı sunan bir dolandırıcılık önleme protokolüdür.

Geleneksel 3-D Secure protokolünde, bir kart sahibi katılımcı bir satıcıda bir kredi veya banka kartı kullandığında, işlemin devam edebilmesi için bu kart sahibinin kimliği doğrulanır. Geleneksel bir 3-D Secure ortamında kimlik doğrulama, kart sahiplerinin kredi kartlarını kaydettiklerinde oluşturdukları bir şifreye dayanır ve her işlem sorgulanır.

Geleneksel 3-D Secure'daki% 100 sorun oranı, kart verenleri, üye işyerlerini ve kart sahiplerini benzer şekilde olumsuz etkiler. Satın alma akışını kesintiye uğratan herhangi bir etkinlik, alışveriş sepetinin terk edilme olasılığını artırır, bu da hem ihraç edenler hem de satıcılar için geliri azaltır. Kart sahipleri şifrelerini unuttuklarında oluşan olumsuz deneyim, alışveriş sepetinin terk edilme olasılığını da arttırır ve söz konusu kartın kullanımını azaltarak kartı veren kuruluşun gelirini daha da etkiler.

Yeni EMV 3-D Secure 2.x protokolü, tüccarlara oturum üzerinde tam kontrol sağlayarak eski 3-D Secure protokolüyle birlikte gelen olumsuz alışveriş deneyimini azaltır. Ek olarak, yeni EMV 3-D Secure 2.x protokolü risk bazlı bir yaklaşım önermektedir.

E-Ticaret için RSA Uyarlanabilir Kimlik Doğrulaması, on yılı aşkın süredir risk temelli bir yaklaşım sunmakta ve kart veren kuruluşun gelirlerini olumsuz yönde etkileyen zayıf kart sahibi deneyimini ortadan kaldırırken güçlü kimlik doğrulama yoluyla yüksek sahtekarlık algılama oranları sağlamaktadır. Makine öğrenimi tekniklerini ve dolandırıcılığı önleme uzmanlığını kullanan risk tabanlı 3-D Secure ile kredi kartı düzenleyicileri, gelirleri korurken dolandırıcılığı azaltabilir.